Leden 2015

VŠECHNO A NIC

31. ledna 2015 v 21:08 | Ness |  Zpověď
Neumím to. Nikdy jsem neuměla rozvrhnout všechen svůj čas tak, abych stihla všechno, co bych si přála. Dělá mi problém rozlišit důležité od nepodstatného, ale když se mi to povede, tak se jenom pozastavím a začnu se sama sobě nahlas smát. Nesnáším hektický život... všechno je rychlé jak na běžících pásech. V noci ležím na zádech a přemýšlím, jestli jsem se za tu dobu stačila vůbec nadechnout. Snažím se rozpomenout na všechno, co jsem ten den dělala a co všechno mě čeká, co mě nemine a z čeho se za chvilku asi totálně rozložím.

Jsem typ člověka, který se neumí vzdát absolutně ničeho, na čem mu záleží. Chtěla bych neustále tančit, pravidelně a často psát články, účastnit se různých soutěží, zapojovat se do všech projektů, přečíst úplně všechny knížky, které jsem si vypůjčila v knihovně, být všude se svými kamarády, dostávat jedničky ve škole, věnovat se skládání textů, trávit čas se svojí milovanou rodinou. Přiznávám, že se snažím překonávat své rekordy ve všech těhle věcech. Jenže v tom případě se snažím dělat všechno, ale zároveň nestihnu nic.

Compared

24. ledna 2015 v 17:15 | Ness |  Stížnost
Je to všude kolem. Od našeho narození, až po naši smrt. Lidé a společnost nás budou soudit i na pohřbu. Soudí nás jako národ, rodinu, jednotlivce. Porovnávají nás s našimi sourozenci, kamarády, prostě s každým, kdo je podle všeho ve všech směrech lepší. Nikdo se o nic takového nikdy neprosil. Nebo snad ano?... Přineslo vůbec někdy poměřování se mezi lidmi štěstí oběma stranám?

Škola. Zářný příklad toho, jak to doopravdy funguje. Dřepíš tam celý zpropadený den, aby se ti zavařil mozek. Posloucháš, jak jsi naprosto neschopný, dostáváš špatné známky, musíš přežívat s lidmi, které naprosto nesnášíš a jsi na ně alergický. Co z toho máme? Nic. Jednoho krásného dne možná dostanem jeden papír za celou tu dřinu. Za to, jak jsme museli projít předměty, které nám byly k ničemu. A to jsme třeba i věděli, že se chceme zaměřit na něco úplně jiného.

Taurito Princess

18. ledna 2015 v 19:55 | Ness |  Storky/Vzpomínky
Myslela jsem na to někdy včera, když mi hlavou blikaly různé znepokojující otázky. Musela jsem je zahnat vzpomínkou na dny, kdy mě nepronásledovaly problémy na každém kroku. Tyhle momenty vážně stojí za všechno zlé a nepříjemné. Smutné je, že jsem musela v hlavě přetáčet čas až na jeden listopadový týden 2010, než jsem našla něco, v čem by nevězel nějaký zádrhel. Na druhou stranu můžu být ráda, protože vůbec nějaké takové bezstarostné vzpomínky mám. V těch nejhorších chvílích se jich držím jako klíště. Ale samozřejmě, pár trapásků bylo. :D Ani tak bych neměnila nic, kdybych mohla. Přeci jen to té dovolené dodalo trochu vtipnější šťávu.

*Doma*
Seděla jsem v obýváku na svém otrhaném koupacím křesle. Byl to takový můj trůn. Popíjela jsem čaj, který chutnal spíš jako cukr ve formě tmavé tekutiny... přesně tak, jak ho piju ještě dneska. Pak začal mamce na botníku vibrovat mobil a do toho ta její *bondovská* znělka. (Tu si taky ještě nezměnila.) Odnesla jsem ten bzučící objekt mamce na dvorek. Ale teď vážně, kdyby mě neměla, nevyřídila by si tak 80% svých hovorů. Jelikož volala teta, tak mě mamka nechala, abych zvedla hovor já.

Hello internet

16. ledna 2015 v 17:41 | Ness |  Zpověď
K úvodu. Říkejte mi Ness. Nemá to s mým skutečným jménem vůbec nic společného, ale tak nějak se mi to líbí... Po dlouhé pauze na svém blogu jsem se rozhodla začít od nuly na novém a chci to tu rozproudit víc, než kdy předtím. :) Chtěla bych často psát zpovědi, už jenom kvůli pocitu vyvztekání. Co si budeme povídat, nějak ty všední stresy musí člověk ventilovat, no ne? .)

Jedním z mých dětských snů, co mě neopustil ani teď v dospívání, je stát se spisovatelkou. Proto se tu čas od času oběví nějaká povídka nebo série příběhů. Občas mě něco napadá i na Téma týdne. Nechápu proč, ale mám celkem problém psát nedepresivní články. Em, doufám, že jsem Vás právě neodradila. :D Chtěla bych začít ale i s něčím veselejším... některé moje zážitky nebo vzpomínky podle mě opravdu stojí za podělení. Tak Vás budu zahlcovat i svojí minulostí. :) Nebudou tu chybět ani tématické články. :3