Kde vězí ta karma?

13. června 2015 v 11:46 | Ness |  Stížnost
Well, asi je zase čas si postěžovat. Protože dneska už je to všechno jen PRO DOBROTU NA ŽEBROTU. Když jsem byla menší, přiznávám se, byla jsem docela sobec. Neuměla jsem si uvědomit, za co všechno bych měla být vděčná. Nabízené jsem si ráda brala, ale sama jsem nikdy nic nenabídla. Hádám, že se tohle musí člověk naučit až postupem času. A pak, když jsem jednou seděla na balkoně, pila kafe, koukala se do dálky a vzpomínala... prostě přemýšlela nad svým dosavadním životem, tak mi došlo, že bych měla bejt sakra vděčná. A že se mi moje budoucí dobrota možná vrátí zpátky. HAHA.

Když jsem se potom začala snažit být k určitým lidem víc milá a občas jim i pomoci, když o to sami požádají...dopadlo to tak, že z toho nakonec ten dotyčný měl úplně všechno. To, s čím potřeboval pomoct, s tím jsem mu pomohla... A já? Měla jsem z toho pak akorát tak problémy a co jako bonus? Výsměch přímo od něj do obličeje. Bylo to vážně jako flusanec. Je pak strašně snadné zanevřít nad všemi, když se jich pár chová přesně takhle... ach jak já doufám, že se jim to vymstí.


Ale zase se musím smát své nekonečné naivitě. V tomhle světě přece spravedlnost nenajdeme nikde. Hlavně ji každý vnímá z úplně jiného úhlu pohledu... V každých očích má úplně jinou barvu. Zatím jsem neviděla karmu v akci, doufám, že to jednou vážně uvidím, protože mě to ubíjí. Zatím vnímám jen hajzly pokaždé dostat to, co chtějí a ty poctivce vidím živořit na úkor těch hajzlů. A kdo se potom má líp? Nejhorší je, že pak stejně mohou v klidu v noci spát. Svědomí totiž není moderní věc. A právě to, že se mají hajzlové vždycky mnohem líp, mění i ty dobré v přesmrtvolyjdoucí karieristy.

Ale vídám i ty vyjímky... lidi, kteří se snaží být tichou inspirací pro druhé... Oni vážně věří, že jednotlivec dokáže pohnout s celou komunitou... sama tomu říkám *způsob změny světa 1+1 jsou 2*, jestli to chápete. Jeden inspiruje druhého a ten pak dalšího a dalšího... S pár přáteli už jsem to probírala. Nevěří v to. Prostě si plujou s davem. Nejvtipnější je, jak se každý snaží být originální. To samo o sobě už originální být přestává. Ovce jsou přece všechny stejné... když se přetřou na černo, pořád jsou to ovce... na provázku. Můj osobní názor je, že 1+1 může fungovat... ale jen na místech, kde v to lidi věří. Kdepak to místo najdu? Povíte mi?

A pak je tu zase ta otázka. Proč vlastně? Proč by se měli lidé snažit. Kdo určuje, co je dobré a co špatné? Naše komunita by nás přece měla učit být lidmi, kteří máme být. Ale tak se tak ptám. Jací máme být? ... Jeslti jste přišli na odpověď k této otázce, tak pro vás mám další. A proč?... Můžete mi přesně definovat proč máme být takoví?... Zase se do toho zamotávám. Jsem pak ve svých vlastních myšlenkách zapletená jak moucha v pavučině. Nedělá mi dobře moc dlouho přemýšlet, mám pak sklony k protiřečení a k blábolení hovadin.

Byla bych moc ráda, kdybyste se mnou nesouhlasili. Kdybyste i Vy věřili v nápravu ostatních 1+1... Jenže já tyhle růžové brýle nosit neumím, i když jsem to vážně zkoušela... Vlastně jedno místo, kde jeden dokáže isnpirovat všechny okolo bez jakéhokoliv odsuzování, existuje. Nenajdete ho na internetu, vlastně jen v jednom videu se o něm mluví. Tahle komunita, tenhle kmen, má totiž u zádi celu naší *spořádanou* společnost na pokraji kolapsu. Jmenují se RAINBOW. Možná si řeknete, že jsou sobečtí tím, jak je jim všechno jedno. Já říkám, že je tenhle druh sobeckosti sakra odvážný. Kolik z nás se totiž odhodlá jít a být šťastný? Přes to, že je každý *normální* člověk odsoudí? (Haha, jsme u toho zase. Kdo sakra určuje, co je a není normální? A zase se ptám, proč?)

S těmi otázkami bych vážně měla přestat. Jsem pak jako malý dítě. "Mamíí, co je too?" " To je kámen..." " A prooč?"
A co vy? Jaký na to máte názor vy? Na způsob 1+1 a na kmen RAINBOW?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama