Závislosti nevinné a vinné

16. června 2015 v 9:00 | Ness |  Tématika
Závislí, jak všichni víme, nemusíme být jenom na drogách a alkoholu. Je tu spousta dalších maličkostí a věcí, na které jsme zvyklí a bez kterých si podvědomě neumíme představit den. Patří do takových našich zajetých rituálů. Vytváříme si vlastní rituály, abychom zapomněli na rituál ze všech největší. Na ten jeden, který máme všichni stejný. Každodenní stereotyp. Možná si někdo ani neuvědomuje, že v něm žije, ale většinou všichni víme, že z nás tenhle koloběh vysává šťávu. Rozlišíte, co jste dělali ve středu a co ve čtvrtek?... Jo, jasně, že rozlišíte... a teď si uvědomte, jak moc se ty dva dny od sebe liší. Moje tedy moc ne.

Neustále načapávám sama sebe, jak se snažím všechno tohle vylepšit, dělat něco jinak, než ostatní. Dělala jsem to pořád a tak pravidelně, až jsem si na tom vypěstovala závislost. O sobě tady v konkrétním případě mluvím v souvislosti se sladkostmi. Jsem schopná na posezení sníst dvě tabulky čokolády. Ale nemyslím tu kvalitní 80%... myslím tu milku, která pomalu ani neobsahuje kakao, zato tuku je tam, až hanba. Teď mi to ty mršky sladkosti pěkně zavařily a já bojuju s vlastní vůli, abych tohle sladké pouto nadobro prolomila.


Ale možná to bez toho tak úplně nejde. Možná jsme závislí na tom, být závislí... možná jsou tu jen neškodné maličkosti, ale stejně bez nich neumíme být. Třeba smích. Když se nad tím trochu víc zamyslím, tak je to pro mě taky takový jistý druh závislosti. Protože, co by to bylo za den, který by se obešel beze smíchu? No naprostá ztráta času. Prostě by to všechno začalo postrádat svůj smyl. Nebo závislost na někom... doobře, uznávám, že tenhle druh závislosti už se může stát fakt nebezpečným...Heh...A hudba... neznám snad jediného člověka, co by ji k životu nepotřeboval...

Někdo možná nedokáže žít v troše nepořádku, někdo třeba se cítí nesvůj ve vypíglovaném prostředí... jsou to drobnosti, ale musíte uznat, že na tom opravdu něco je. Zpestřujeme si tím náš život, vždyť úplná nezávislost musí být strašná nuda... Pak je tu ale druhý pohled na věc. Že je to mnohem větší svoboda. Ono je jinak známo, že závislosti obecně omezují všechno, co můžou... O tom můžeme akorát jenom tak polemizovat. Asi není dobré být úplně nezávislí, ale ani šíleně závislí... Docela by mě zajímalo, jak to ale funguje, když někdo miluje workout... je na tom také něco špatně? Asi se to všechno nedá házet do jednoho pytle.

Tak na Vás mám otázku... bez jakých maličkostí neumíte přežít den? Co jsou vaše zaběhlé rituály? Omezuje Vás to nějak? Jaký máte na tohle všechno názor?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bludickka bludickka | E-mail | Web | 28. června 2015 v 14:55 | Reagovat

Ono záleží jak se na to díváš, ale svým způsobem může být závislost všechno. Třeba to, že si závislá na tom, že používáš počítač. Že se sprchuješ teplou vodou, apod :D :D
Já si snažím kupovat ty vysokoprocentní čokolády, protože mě víc zasytí, nebo zkrátka sním vždycky míň kostiček :D
Jinak jsem závislá na eidamu - nedovedu si představit, že bych si ho už nikdy nemohla dát :)

2 Kristýna Kristýna | 30. června 2015 v 8:51 | Reagovat

Kolik je Ti let?

3 *anonym* *anonym* | 21. července 2015 v 17:53 | Reagovat

Byla jsem závislá na hubnutí a cvičení.Jenže také mám spoustu starostí a problémů.Začla jsem je po čase místo diety a nejezení řešit jezením a následným zvracením.Trpěla jsem záchvatovitým přejídáním a bulimií.Začla jsem chodit na terapie a musela jsem začít přísný režim.Už mám zakázáno i hubnout.Po 2 měsících terapiích se cítím lépe a už vím že jedna kostička čokolády mě nezabije.

Vím že psát ti to tady je trapný,ale skoro nikomu nikdy jsem to neřekla a měla jsem hroznou chuť to napsat aby si to mohl někdo přečíst.A sice tě moc neznám,ale teoreticky ti věřím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama